Çalışmayana Kredi Verilir Mi?

Bankaların kredi vermek için aradığı en önemli iki kriterden biridir gelir belgesi. Maaşlı çalışanlar, iş yeri sahipleri ya da ortaklar… Eğer çalışıyorsanız, ihtiyaç kredisi almanız hiç de zor olmayacaktır. Peki, ya çalışmayan kişiler? Son 6 ayda sigorta kaydınız bulunuyorsa kredi alma şansınız devam ediyor; ancak kredi alabilmeniz için gösterebileceğiniz bir maaş bordrosu ya da gelir […]


calismayana-kredi-veren-bankalar


Bankaların kredi vermek için aradığı en önemli iki kriterden biridir gelir belgesi. Maaşlı çalışanlar, iş yeri sahipleri ya da ortaklar… Eğer çalışıyorsanız, ihtiyaç kredisi almanız hiç de zor olmayacaktır. Peki, ya çalışmayan kişiler? Son 6 ayda sigorta kaydınız bulunuyorsa kredi alma şansınız devam ediyor; ancak kredi alabilmeniz için gösterebileceğiniz bir maaş bordrosu ya da gelir belgenizin olması gerekir. Peki, çalışmayana kredi verilir mi? Ev hanımları, öğrenciler ya da işsizler kredi alabilir mi?

Çalışmayan kişiler için; Garanti, Akbank, İş Bankası, Ziraat, Yapı Kredi gibi büyük bankalardan kredi almak çok zor, hatta imkansızdır. Emekli maaşınız, ipotek edebileceğiniz bir mülkünüz ya da kira geliriniz varsa kredi alabilirsiniz ancak bunun dışında büyük bankalar, ihtiyaç kredisi verirken gelir belgesi isterler. Eğer çalışmıyorsanız ve nakit paraya ihtiyacınız varsa, kredi alabilmek için daha küçük bankaları tercih etmenizi öneriyoruz. Bank Pozitif de bu bankalardan biri.

Şubede çalışanların müşteri kovalayacakları bankalara, başvurularınızı direkt gidip şubeden yapın ve banka görevlisi ile birebir konuşarak başvuru yapın;çünkü internetten ya da SMS ile yapacağınız kredi başvurularının olumsuz sonuçlanması oldukça zordur. Belgeleyebileceğiniz bir geliriniz yoksa, kredi başvurusu yaparken daha küçük olan ve yeni müşterilere ihtiyacı olan bankaları tercih edin. Büyük bankalara göre daha yüksek faiz oranları verseler de, acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayacakları için sıkıştığınız zamanlarda kredi tercih edebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir