Çalışmadan Nasıl Kredi Çekebilirim?


İhtiyaç kredisi kullanma şartları arasında en önemlilerinden biri de kredi kullanmak istiyorum diyen kişinin mutlaka belgelenebilir aylık gelire sahip olmasıdır. Yani çalışmayan ancak yine de aylık düzenli gelire sahip olan kişiler kredi kullanabilir. Burada önemli olan kişinin aylık düzenli olarak gelir elde edebilmesi ve bu geliri belgeleyebilmesidir. Peki, çalışmadan kredi çekmek nasıl mümkün olur?

Burada tercih edebileceğiniz ilk yöntem maaş yazısı ile kredi kullanmak için başvuruda bulunmak olmalıdır. Özellikle de yüksek maaşla çalışmasına rağmen sigorta bordrosunda maaşı düşük görünen kişiler maaş yazısı ile kredi çekmek için başvuruda bulunmayı tercih etmektedir. Ancak işverenler maaş yazısı vermenin cezaları olduğu için bu yazıyı çok zor verebilir. Bir diğer yöntem ise çalışmayan kişinin aylık kira geliri ya da aylık faiz geliri gibi ek gelirleri bulunuyorsa bunları ibraz ederek kredi başvurusunda bulunabilmektedir.

Ancak bankanın yapılan kredi başvurusunu her zaman reddetme hakkı bulunur. Banka kredi başvuru formu dolduran müşterisinin kredi notu ortalaması düşük ise kesinlikle kredi onayı vermez. Banka için kredi kullandırmak değil geri dönüşünden emin oldukları kredileri kullandırmak ve bu sayede minimum risk üstlenerek maksimum gelir elde etmektir. Kredi notu yüksek olan kişilerin maaş yazısı ile kredi kullanmaları ise çok daha kolaydır. Ancak kişinin kredi notu ne kadar yüksek olursa olsun aylık düzenli geliri yok ise kesinlikle kredi kullanması mümkün değildir.

2 Yorum

  1. Doğu

    Nisan 26, 2016 at 11:21 am

    Kbb puanınız ve daha önceki çekmiş olduğunuz kredilerde ön planda olarak bazı bankalar sizlere bu konuda destek vermektedir.

  2. Kuzey

    Nisan 26, 2016 at 11:21 am

    Kbb puanım ve daha önceki kredilerim düzgün olmasına ragmen bir çok banka çalışmadığım için malesef kredi kullanamıyacağımı söylemişlerdi.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir