Borcu Olan Kredi Kartı İptal Edilebilir Mi?


Kredi Kartı Borcu Olan Yurt Dışına Çıkabilir Mi?

Birden fazla kredi kartı olması, kredi kartını kullanmaya ihtiyaç duyulmaması ya da kredi kartından yüksek tutarda kredi kartı yıllık işletim ücreti tahsil edilmesi gibi farklı pek çok nedene bağlı olarak kredi kartı iptali yapılabilmektedir. Kredi kartımı kapattırmak istiyorum diyen kişilerin kullanabilecekleri farklı pek çok yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki kredi kartının ait olduğu bankanın müşteri hizmetleri telefon numarasını arayarak sözlü beyanda bulunmaktadır.

Ancak bu yöntemi tercih etmeniz durumunda kendinizi müşteri hizmetleri temsilcisi ile oldukça uzun sürecek bir görüşmeye hazırlamanız gerekir. Çünkü bankalar oldukça yüksek tutarlarda kazanç elde ettikleri kredi kartı müşterilerinden gelen iptal başvurularını onaylamamak için kelimenin tam anlamı ile işi yokuşa sürecektir. Kartınızı neden kapattırmak istediğinizden tutun da kartınızı kapattırmanız kartınıza yüklenecek olan para puanlara kadar uzun bir soru ve pazarlık sürecinden sonra aynı kararlılığınızı sürdürürseniz banka kredi kartınızı kapatacaktır.

Kredi kartınızın borcu olması ya da kredi kartınızın içinde taksit bulunması hiçbir şekilde iptalin yapılmasına engel değildir. Böyle bir borcun ya da taksitin bulunması durumunda kartınız iptal edildikten sonra yine aynı şekilde her ay adınıza kredi kartı ekstresi kesilerek borcunuz tahakkuk edilecektir. Borcun tahakkukunun ardından borcunuz ya da taksitler sona erene kadar ödemelerinizi düzenli yapmanız gerekir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir