Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2016


Gerek kredi kartı borcu gerekse de kredi borçları için bankalar borç kapatma kredisi kullandırmaktadır. Ancak borç kapatma kredileri normal ihtiyaç kredisi paketlerinden farklı kredilerdir ve tamamen borcu kapatma amacı ile kullandırılır. Yani borcunuz ne kadarsa o kadarlık kredi kullanmanıza izin verilir.

Borç Kapatma Kredisi 

Farklı bankalara olan kredi borçları ya da kredi kartı borçları hem son ödeme tarihlerini takip etmenin son derece zor olması hem de taksitlerin toplanarak toplamda yüksek ödeme tutarlarına neden olması nedeni ile zorlanan kişilerin borç kapatma kredisi kullanmaları önerilmektedir.

Borç kapatma kredilerini diğer kredi türlerinden ayıran en önemli farkı kişinin kendisine değil borçlu olduğu bankalara ödeme yapılmasıdır. Yani kredi kartı borcu için kredi kartı numarasına, kredi borçları için de kredi hesabına havale yapılır ve bu nedenle borcun tamamı kadar kredi kullandırılır.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2016

İhtiyaç kredisi veren bankaların tümü aynı zamanda borç kapatma kredisi de kullandırmaktadır. Ancak her bankanın uyguladığı kredi faiz oranı farklı olduğu için kredi kullanmadan önce kredi karşılaştırma işlemi yapılarak en uygun kredi seçeneğini sunan banka belirlenmelidir.

Bazı bankalar 3 ay ertelemeli kredi kullanma imkanı sağladığı için ertelemeli krediler arasından seçimde bulunmanız durumunda ödemelerinizi erteleyerek daha rahat kredi taksitlerinizi ödemeye başlamanız mümkün olacaktır.

5 Yorum

 1. Onurhan

  Ağustos 13, 2016 at 9:57 pm

  Borç kapatma kredisi her banka vermektedir. Bunun için seçiminizi faizle karar vermelisiniz.

 2. Orhan

  Ağustos 13, 2016 at 9:57 pm

  Türkiye’de ihtiyaç kredisi veren tüm bankalar borç kapatma krediside vermektedir.

 3. Orhun

  Ağustos 13, 2016 at 9:58 pm

  Genellikle ihtiyaç kredisi olarakta bilinen bu kredi bankalar arasında elinize para geçmedende işlem yapılmaktadır.

 4. Orkan

  Ağustos 13, 2016 at 9:58 pm

  Bankalar arasında en düşük faizi şuanda Teb bankası veriyor. Fakat sürekli değişkenlik gösteriyor.

 5. Orkun

  Ağustos 13, 2016 at 9:59 pm

  Borcu borçla kapatmak ne kadar mantıklı bilinmez ama her banka bu krediyi vermektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir