Borç Kapatma Kredisi Nedir, Nasıl Çekilir?


Bankalar tarafından kullandırılan ihtiyaç kredisi paketleri arasında yer alan kredi paketlerinden biride borç kapatma kredisi paketidir. Peki, borç kapatma kredisi nedir? Bu kredi diğer bankalara olan kredi kartı borcu ve kredi borçlarınızı kapatmak için kullandırılan özel bir kredidir. Bu krediyi diğer ihtiyaç kredisi paketlerinden ayıran en önemli fark bankanın size değil de alacaklı olan bankalara direkt olarak ödeme yapmasıdır.

Yani fazla kredi çekilerek borçların kapatılmasından sonra elde para kalması gibi durumlar söz konusu değildir ve borcunuz tam olarak ne kadar ise banka size o kadarlık kredi limiti açar. Yine bu tutar size ödenmez ve kredi onayı çıktığı anda alacaklı diğer bankalardaki borç tutarınız sıfırlanarak ilgili borç ödemeleri yapılır. Borç kapatma kredisi farklı bankalara kredi ve kredi kartı borcu olan kişilerin hem ödemelerini bir düzene oturtmalarını hem de yeniden vadelendirerek daha düşük aylık taksitler kolay ödeme imkanı sunmaktadır.

Borç kapatma kredisi kullanmak isteyen kişilerin kredi kullanmak istedikleri bankayı ziyaret ederek borç kapatma kredisi başvurusu için form doldurmaları atmaları gereken ilk adımdır. Daha sonra taşınacak olan borçlar kredi borcu ise kredi çekilen bankadan kalan kredi borcunu gösteren bir belge alınmalı ve bu belgeyi bankaya ibraz etmelidir. Bunun ardından banka gerekli değerlendirmeleri yaparak borcu taşıyıp taşımayacağına karar vererek kredi başvuru sonucu için sizi bilgilendirecektir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir