Bankaların Güncel Çalışma Saatleri 2016


Her banka birbirinden bağımsız ayrı ticari işletmelerdir. Bu nedenle çalışma saatleri bazen farklılıklar gösterse de genelde aynı saatler içerisinde açılış ve kapanma saatleri uygulanmaktadır. Yine bankaların çalışma saatleri için yaz saati ve kış saati olmak üzere 2 farklı zaman dilimi uygulanır.

Bankaların güncel çalışma saatleri için uygulanan saat internet siteleri üzerinden duyurulmaktadır. Bankaların açılış saati olarak 09:00 saati uygulanırken bankanın kapanış saati olarak ise bazı bankalarda 17:00 saati bazı bankalarda ise 17:30 saati uygulanmaktadır. Yine hafta sonu çalışan banka şubeleri de bulunmakta olup özellikle de alışveriş merkezlerinin içerisinde yer alan banka şubeleri hafta sonu da çalışmaktadır.

Çalışma saatlerine takılı kalmak istemeyen kişiler için ise bankalar internet şubesi ve cep şubesi olarak ta bilinen mobil şubeler üzerinden hizmet vermektedir. İnternet şubesinden bir banka şubesinde yapacağınız tüm işlemleri yapmanıza olanak sağlanırken sadece nakit para yatırma ve nakit para çekme işlemleri yapılamamaktadır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir