Bankalar Ev Hanımlarına Neden Kredi Vermez?


Dünyanın en ağır ve en zor işinde çalışmalarına rağmen ne yazık ki ev hanımları bankalar tarafından etkisiz eleman olarak kabul edilmektedir. Ev hanımının düzenli bir gelirinin bulunmaması ve buna bağlı olarak ödeme gücünün olmadığı kanısı ne yazık ki bankaların ev hanımlarına kredi kullandırmamasına neden olmaktadır.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar ise sadece mikro krediler ve Avrupa Birliği destek kredileri gibi ev hanımlarının ekonomiye girişini desteklemek amacı ile verilen kredilerin kullanımlarını sağlamaktadır. Yine buna ek olarak ev hanımının kredi notunun yüksek olması, ipotekli ihtiyaç kredisi gibi teminat gösterebileceği bir varlığının bulunması ya da bankada hatırı sayılır bir kişinin kendisin kefil olması gibi durumlarda kredi kullanma ihtimali bulunur.

Ancak bunların dışında kalan ev hanımlarının ne yazık ki kredi onayı almaları imkansızdır. Bu nedenle ev hanımlarına kredi verilir şeklindeki ilanlara itibar etmemeleri, kredi kullanmak adına kişisel bilgilerini ikinci kişilerle paylaşmamaları dolandırıcılık olaylarından uzak durmaları gerekir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir