Bankadan Neden Kredi Çekemiyorum?


Bankaların kredi politikaları aslında son derece yumuşak olup kredi notu ortalama düzeyde olan kişilere dahi kolaylıkla kredi onayı verilmektedir. Çünkü bankaların ana amacı daha fazla kredi kullandırıp daha fazla faiz geliri elde etmektir. Bu nedenle düşük kredi puanı olanlara kredi veren bankalar bile bulunmaktadır.

Ancak bazen kredi başvuruları yine de reddedilebilir. Eğer sizde “bankadan kredi çekemiyorum” diyorsanız ilk etapta bunun en önemli nedeni adınızın kara listede olmasıdır. Ne yazık ki kara listede olanlara kredi veren hiçbir banka yoktur. Yani adınız bir kere kara listede yer alırsa ne yazık ki bir daha kredi kullanmanız mümkün değildir. Bunun yanı sıra kredi notu düşük olanların da kredi onayı almaları zordur.

Düşük kredi notu nedeni ile kredi onayı alamayan kişilerin kredi başvuru tutarlarını düşürerek yeniden kredi başvuru formu doldurmaları ya da en kolay kredi veren bankalar arasından seçimde bulunarak kredi başvurusunda bulunmaları onay almalarını kolaylaştıracaktır. Yine kredi başvurusunda bulunulan tutarın azaltılarak kredi başvurusunun yenilenmesi de kredi onayının alınmasını kolaylaştıracaktır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir