Banka Neden Bana Kredi Vermiyor?


Bankaların kredi onayı vermemeleri farklı pek çok nedene bağlı olarak gelişebilir. Kişinin yaptığı kredi başvurusu reddedilirse bu durumda incelemesi gereken ilk veri kesinlikle kredi notu ortalamasıdır.

Düşük kredi notu ortalaması olan kişilerin ne yazık ki kredi onayı almaları mümkün değildir. Bu nedenle kredi başvurusu yapmadan önce mutlaka kişinin kredi notu sorgulaması yaparak kredi notu ortalamasını öğrenmesi gerekir. Çünkü gerçekleşen her kredi başvuru reddi bir süre sonra kredi notunun daha da düşmesine neden olur ki bu da kredi onayı alınmasını daha da zorlaştırır.

Kredi notu yüksek olan kişilerin de kredi başvuruları reddedilebilir. Bunun nedeni ise kişinin aylık gelir seviyesinin kullanmak istediği kredi tutarını ödemeye yeterli bulunmamasıdır. Bu nedenle kişi kredi başvuru formu doldururken kredi hesaplama işlemi yaparak aylık ödemesi gereken taksit tutarını belirleyerek bu tutarı kendi aylık geliri ile karşılaştırmalıdır. Kişinin aylık geliri 2 bin 500 lira ise en fazla aylık ödemesi bin 250 liraya kadar olan krediler için başvuru onayı alabilir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir