Banka Maaş Kartım Gelmedi


Yeni çıkarılan yasalar gereği artık iş yerleri çalışanlarının maaşlarını bankalar üzerinden ödemeye devam ediyor. Bankalar maaş hesapları için müşterilerine pek çok avantaj sunarken verilen maaş kartları ile de şubede sıra beklemeden bankamatikler üzerinden paranızı çekmeniz sağlanıyor. Ancak bazen bankalarda yaşanan yoğunluğa ve yapılan bazı basit hatalara bağlı olarak banka maaş kartları için gecikme yaşanabilmektedir.

Bankamatik kartının gelmemesi durumunda hemen bankanın müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden iletişime geçerek kartınızın neden elinize geçmediğini sormanız gerekir. Yine maaşınızı aldığınız şubeniz yakın ise şubeyi şahsen ziyaret ederek bilgi talebinde bulunabilir ve maaş kartı talebiniz oluşturulmadı ise baştan bankamatik kartı başvurusu işleminde bulunarak kartınızın tarafınıza en kısa sürede ulaştırılmasını sağlayabilirsiniz.

Bankamatik kartı günümüzde sadece para çekmek için kullanılmamakta olup aynı zamanda alışveriş yapmak içinde kullanılmaktadır. Maaşınıza borçlarınızdan dolayı haciz konulması durumunda maaş hesabı bloke olabilir. Bu durumda hesabınızdan haciz konulan tutar kadar kesinti yapılarak geri kalanı hesabınıza yatırılır.

3 Yorum

 1. Agah

  Nisan 25, 2016 at 11:11 am

  Aracı firmalarla irtibata geçip adres teyidi yaparak kolaylıkla bankamatik kartınıza ulaşabilirsiniz.

 2. Ogün

  Nisan 25, 2016 at 11:12 am

  Vermiş olduğunuz adres ve telefon numaranız tam olarak doğru ise sorunsuz gelmesi gerekiyor. Bazen kuryelerin hatalarından dolayıda elinize ulaşamayıp geri gidebiliyor.

 3. Fatma

  Nisan 25, 2016 at 11:13 am

  Kurye firmasının hangisi olduğunu öğrenip daha sonra firmayla irtibata geçmeniz en kısa sürede elinize ulaşmasını sağlayacaktır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir