Banka Haricinde Nasıl Kredi Alabilirim?


Adı kara listeye giren kişilerin ne yazık ki bankalardan kredi onayı almaları adeta imkansızdır. Bu nedenle kredi çekmek istiyorum diyen kişiler bankaların haricinde kredi veren şirketlere yönelmektedir. Banka haricinde kredi kullanmak isteyen kişilerin ise tercih edebilecekleri farklı pek çok yöntem bulunmaktadır. Ancak burada seçilen yöntem tefecilerin eline düşülmemesi adına mutlaka çok dikkatli olunmalıdır.

Factoring firmaları bankaların dışında kredi veren ilk firmalar olup ancak bu firmalardan kredi kullanılabilmesi için bazı özel şartlara sahip olunması gerekir. Yani bireysel kullanıcılar gidip factoring kredileri için başvuruda bulunma hakkına sahip değildir. Bir diğer mantıklı yöntem ise kredi kartına taksitle altın alıp daha sonra altını satarak nakit ihtiyacını gidermektir.

Ancak bu yöntemde hem altın alış-satış arasındaki fark hem de taksit sayısının sınırlı olması bu yöntemi kullanmak isteyen kişilerin hem uzun vadeli ihtiyaç kredisi kullanmasını engellemekte hem de daha yüksek maliyetler ile kredi kullanmalarına neden olmaktır. Elinde altın yatırımı olan ancak altınlarını bozdurmadan nakit ihtiyacını gidermek isteyen kişiler için ise yüzde 100 kredi onayı sunulan altın teminatlı ihtiyaç kredisi seçeneği de bulunmaktadır. Bu kredi tipinde banka teminat olarak altın aldığı için kredi notu düşük olanlara kredi kesinlikle verilir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir