Altınlarını Getirenlere 2 Kat Faiz Kampanyasıİş Bankası altınlarını getirene 2 kat faiz veriyor. Yastık altında duran altınlarınızı bu kampanya sayesinde avantajlı bir şekilde değerlendirmeniz mümkün. Altınlarını getirene 2 kat faiz kampanyası ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için yazımızı okuyun.

İş Bankası Altın Buluşmaları günleri başladı. Siz de Altın Buluşmaları sayesinde İş Bankası şubelerine giderek altınlarınızı iki kat faizle değerlendirebilirsiniz. Eğer altın birikiminiz varsa şimdi kampanyadan yararlanarak birikimlerinizden kazanç elde edebilirsiniz. Kampanyadan yararlanmak  için altınlarınızı Altın Buluşmaları günleri kapsamında İş Bankası şubelerine götürmeniz gerekir. Burada altınlarınızın gram değeri uzmanlar tarafından hesaplanmaktadır. Daha sonra altınlarınıza gram değerleri üzerinden Vadeli Altın hesabı açılmaktadır. Vadeli altın yatırım hesabınıza 2 kat faiz oranı yani %1,5 oranı üzerinden değer katılmaktadır.

Altınlarınızı Vadeli Altın Yatırım hesabında değerlendirmenizin çok sayıda avantajı mevcuttur. Bunlardan ilki kampanyadan yararlanarak iki kat faiz oranından yararlanmanızdır. Diğeri ise altınlarınızın çalınma ya da kaybolma riskinin olmamasıdır. Yani altınlarınızı güvenli bir şekilde değerlendirir ve onların sürekli güvende olmalarını sağlarsınız. Ancak bu kampanya 2 Ocak 2017 ile 31 Ocak 2017 tarihleri arasında geçerlidir. Bu yüzden kampanyanın geçerli olduğu günleri kaçırmamanız gerekir. İş Bankası Altın Buluşmaları günleri ve 2 kat faiz kampanyası hakkında bilgi edinmek ve kampanya koşullarını öğrenmek için yazımızın devamını okuyun.

İş Bankası Altın Buluşmaları hizmeti kapsamında farklı ayarlarda bileziklerinizi, kolyelerinizi, çeyrek ve yarım altınlarınızı ve benzeri her türlü altın yatırımlarınızı İş Bankası şubelerine götürebilirsiniz. Ancak kampanyadan yararlanmak için altın yatırımlarınızı Vadesiz Altın hesabında değerlendirmeniz gerekmektedir. Altınlarınızın değerlendirilmesi için altınların 995 / 1000 saflıktaki karşılıklarının en az 10 gram ve üzerinde olması şarttır. Ayrıca belirlediğiniz vadenin 6 aydan bir yıla kadar olması yani 181 – 164 gün ya da 365 gün olması gerekmektedir. Altınlarınızı İş Bankası şubelerine götürdükten sonra yatırdığınız hurda altın miktarına eşit tutarda sadece İş Bankası aracılığıyla açacağınız Vadeli Altın hesapları için kampanyadan yararlanabileceğinizi unutmamalısınız. İki kat faiz uygulaması sayesinde Vadeli Altın hesabınıza %0,75 yerine %1,5 oranında faiz uygulanacaktır. Yani kampanya kapsamı dışında internet şubesinden açacağınız Vadeli Altın hesabı için bu faiz oranı geçerli olmayacaktır.

Altın Buluşmaları günleri ve iki kat faiz kampanyası ilk bakışta her ne kadar avantajlı gibi görünse de aslında bir hesap yaptığınızda çok avantajlı durumda olmadığınızı görebilirsiniz. Çünkü İş Bankası saydığımız koşullara iki madde daha eklemiştir. Bunlardan biri Vadeli altın hesabı ile vade sonunda kazandığınız faiz tutarı üzerinden %15 oranında MSİGV yani stopaj kesintisi yapılması koşuludur. Diğer koşul ise Vadeli Altın hesabının 100.000 TL’sinin Tasarruf Mevduatı Sigortası’na tâbi olmasıdır. Tüm bu koşullar kampanyanın avantajlarını devre dışı bırakabilmektedir. Bu yüzden altınlarınızı değerlendirmek istiyorsanız en avantajlı seçeneği kendiniz belirlemelisiniz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir