Akbank Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?


Hesaplardan son derece yüksek tutarda masraf kesintisi yapan bankalar arasında yer alan Akbank hesap işletim ücreti için oldukça katı kurallar uygulamaktadır. Belirli kriterleri sağlayan müşterilerinden Akbank hesap işletim ücreti muafiyeti sağlarken bu kriterleri taşımayan kişilerden ise ücret belirli periyotlar dahilinde tahsil edilmeyi sürdürmektedir.

Bu nedenle kullanılmayan hesaplar mutlaka kapatılmalıdır. Akbank hesap kapatma işlemi için Akbank şubeleri üzerinden başvuruda bulunabileceğiniz gibi aynı zamanda Akbank internet şubesi üzerinden de hesap kapatma işlemlerinizi yapabilirsiniz. Şifre bilgileri ve diğer kişisel bilgilerinizi girerek giriş yapacağınız Akbank internet şubesi üzerinden hesaplar bölümünden hesap kapatma seçeneğini tıklamanız durumunda hesabınızı kapatabilirsiniz.

Akbank hesap kapatma başvurunuzun ardından hesabınız otomatik olarak kapatılacak ve yasal hiçbir yükümlülük altında kalmamanız sağlanacaktır. Bir diğer seçenek ise Akbank şubeleri üzerinden şahsen başvuruda bulunarak hesap kapatma talebinde bulunmaktır. Hesap kapatma talebinizi mutlaka kendi hesabınızı açtığınız şube üzerinden yapmanız ve kimlik belgenizin de yanınızda olması gerekir.

1 Yorum

  1. Ahmet

    Nisan 17, 2016 at 9:05 am

    Bu hesap işlem ücretleri artık bıkkınlık verir konuma geldi, bir an önce hesap işlem ücreti almayan bir banka ile çalışmak istiyorum.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir