Akbank Direkt Kredi Almak Avantajlı mı?Akbank Direkt Kredi, Akbank tarafından gereksinimi olan müşterilere sunulan bir gelir belgesiz ihtiyaç kredisi türüdür. Bu krediyi şubeye gitmeden birkaç basit adımla yapacağınız başvuru ile almanız mümkün. Ancak bu kredi kolay ve hızlı şekilde başvurulabildiği kadar avantajlı mı? Bu sorunun cevabını almak için yazımızı okuyun.

Akbank Direkt Kredi, şubeye gitmenize gerek kalmadan alabileceğiniz bir gelir belgesiz kredi türüdür. Akbank Direkt Kredi en fazla 48 ay vadeyle, 15.000 TL’ye kadar haftanın 7 günü ve 24 saat boyunca alınabilen üstelik imza gerektirmeyen ve krediye onay verildikten sonra saniyeler içinde hesaba yatan bir kredidir. Bu krediyi almak için başvuru yapmak isterseniz Akbank internet bankacılığından, Akbank Direkt mobil uygulamasından, Akbank web sitesinden, Akbank Telefon Şubesinden ya da cep telefonunuzdan göndereceğiniz bir SMS ile çok hızlı ve kolay bir şekilde başvuru yapabilirsiniz. Kredi cevabınız banka tarafından SMS ile telefonunuza gönderilir. Ancak, Akbank Direkt Kredi göründüğü kadar avantajlı mıdır? Bu soruya yazımızın devamında cevap vereceğiz.

Akbank Direkt Kredi her ne kadar başvurması ve alması kolay bir kredi olsa da kredi faiz oranlarına ve tahsis ücretlerine bakıldığında bu kredinin çok avantajlı olmadığı düşünülebilir. Üstelik bir kredi fırsatının ya da kampanyasının avantajlı olup olmadığını anlayabilmeniz için efektif yıllık faiz oranına bakmalı, tüm ayrıntılarını diğer kredi kampanyalarıyla karşılaştırmalısınız. Ancak tüm bu araştırma, inceleme ve karşılaştırma işlemlerinden sonra size en uygun ve en avantajlı kredinin hangisi olduğuna karar verebilirsiniz. Akbank Direkt Kredi kampanyasına başvurarak 48 ay vadeyle 15.000 TL kredi talebinde bulunduğunuzu farz edelim. Bu durumda ödemeniz gereken kredi geri ödemesi aylık taksit tutarı 468,17 TL olacaktır. Bu tutarın biraz yüksek olduğu söylenebilir. Çünkü vade fazladır ve faiz oranı %1,49’dur. Faiz oranı, diğer bankaların sunduğu kredi kampanyalarının faiz oranlarına göre yüksektir. Bankalar %1,14 ve %1,25 faiz oranlarıyla avantajlı kredi fırsatları sunmaktadır. Kredi tutarını aynı tutup vadeyi azalttığımızda, meselâ 36 yaptığımızda faiz oranı değişmemekte ve aylık taksit tutarı 568,64’e çıkmaktadır.Üstelik efektif yıllık faiz oranı %24,1464’tür. Bu durumda Akbank Direkt Kredinin pek avantajlı olmadığı sonucuna varılabilir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir