Acil Nakit Para Sorgulama


Esnafa 30 bin faizsiz kredi şartları

Bankaların “acil para lazım” diyen müşterilerine sunduğu farklı pek çok yöntem bulunuyor. Bunlardan ilki hesaplarına tanımlı bulunan hazır kredi limitleri olarak öne çıkıyor. Kredi notu ortalaması yüksek olan kişilerin hesaplarına tanımlanan kredi limitleri bulunuyor ve bu limit kişi başvuruda bulunduğu anda hemen hesabına aktarılıyor.

Ancak bu hizmetten yararlanmak isteyen ve acil nakit para lazım diyen kişilerin mutlaka kredi notu ortalamalarının yüksek olması gerekiyor. Çünkü banka bu limiti tanımlarken kredi notu sorgulama işlemi yapıyor ve bu notun yanı sıra kişinin aylık gelir durumunu da göz önünde bulundurarak hazır kredi limiti tanımlıyor. Bu limitin sağladığı en büyük avantaj ise kişi internet şubesi kullanıyor ise başka hiçbir işlem yapmadan hemen adına tanımlanan bu limitten istediği kadarını hesabına atarak kullanabiliyor.

Bir diğer çözüm yolu ise kişinin kredi kartından acil nakit avans çekmesi. Ancak kredi kartından nakit para çekerken yüksek faiz yükü ile karşı karşıya kalmamak için mutlaka kısa süreli düşük nakit ihtiyaçları için bu yöntemin tercih edilmesi gerekiyor. Aksi durumlar için ise kredi kartından taksitli nakit avans çekmek öneriliyor.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir