36 Ay Vadeli 10000 TL Kredi Veren Bankalar


Kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin en çok tercih ettikleri kredi paketleri arasında yer alan 10000 TL kredi paketini tüm bankalar vermektedir. Burada önemli olan 10 bin lira çekmek istiyorum diyen kişinin kredi notu ortalaması ve belgelenebilir aylık gelir tutarıdır. Özellikle de aylık gelir tutarı kredi onayı alınabilmesi için çok önemlidir.

Çünkü kişinin kredi notu ne kadar yüksek olursa olsun başvuruda bulunduğu kredi tutarının aylık taksit tutarı aylık belgelenebilir gelirinin yarısını geçiyorsa kredi başvurusu reddedilecektir. Örneğin 36 ay vadeli 10000 TL kredi kullanan bir kişinin aylık ödemesi 370 lira civarındadır. Kişinin bu krediyi kullanabilmesi için en az 740 lira gelire sahip olması gerekir. Aksi durumda bankadan kredi onayı alması mümkün değildir. Yine banka bu oranı hesaplarken kişinin var olan kredi ödemelerini de dikkate alır.

10 Bin Lira 36 ay vadeli kredi kullanan kişilerin dikkat etmeleri gereken bir diğer önemli konu da bankaların sunduğu kampanyaları takip ederek en iyi koşulları sunan bankayı belirleyebilmelidir. Çünkü bazı bankalar dosya masrafsız kredi kullanımına izin verirken bazı bankalar ise faizsiz kredi paketlerini kullanıma sunmaktadır. Burada önemli olan bankanın ihtiyaç kredisi kampanyaları duyurularını takip etmek sunulan en iyi fırsatı değerlendirebilmektir.

2 Yorum

  1. Fatmagül

    Nisan 26, 2016 at 10:11 am

    36 Ay vadeli kredi kullandıran bankalar artık günümüzde çok fazla. Bankalar ödeme planları konusunda insanlara yardımcı olmakta.

  2. Tayfur

    Nisan 26, 2016 at 10:13 am

    Düşük bir maaş bütçesiyle kolaylıkla 10000 TL bankadan kredi çekebiliyoruz. Fakat 36 ay yapan bankalar faizide çok fazla koydukları için sıkıntı oluyor.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir