2016 Kamuya 97 Bin Memur Alımı


En Kolay Hibe Kredi Nasıl Alınır?

Devlet memuru olmak istiyorum diyen kişiler için beklenen müjde Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından verildi. Bakan Ağbal tarafından 2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Gerçekleşme Sonuçları İle 2016 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Tasarısı görüşmeleri kapsamında yapılan açıklamada 2016 yılı içerisinde kamu kurum ve kuruluşları bünyesinde toplam 97 bin memur alımında bulunulacağı duyuruldu.

2016 memur alımları için henüz kesin bir takvim açıklanmazken gerçekleştirilecek olan personel alımlarının büyük bir bölümünün ise öğretmen ve polis kadrolarına ayrıldığı gelen ilk haberler arasında yer alıyor. Özellikle de öğretmen alımı için bu yıl büyük bir kadro ayrılacağı ve bu sayede atama bekleyen öğretmenlerin yaşadığı mağduriyetin giderileceği iddia edildi. Açılan kadroların ilgili Bakanlık birimlerinin insan kaynakları departmanları tarafından duyurulacağı açıklanırken KPSS puanları alımlarda yine en büyük belirleyici olacak gibi görünüyor.

Devlet memuru olmak ve kamuda çalışmak isteyen kişiler için kaçırılmayacak fırsat olarak görülen 97 bin memur alımı için adayların mutlaka KPSS sınavı duyurularını takip ederek sınava girmeleri ve yüksek bir skor almaları gerekiyor. Düşük KPSS puanı ise tercih edilmeyen kadrolar için adayların birazda olsa şansı olduğu anlamına geliyor. Ancak puan yükseldikçe adayın açılan kadroya girmesi daha da kolaylaşıyor. Bu nedenle kamuya personel alımı için başvuruda bulunmak isteyen kişilerin ciddi bir şekilde KPSS sınavlarına çalışmaları, sınavın ardından da aldıkları puana göre açılan kadro ilanlarını yakından takip etmeleri gerekiyor.

3 Yorum

 1. Zeliha

  Nisan 26, 2016 at 12:46 pm

  KPSS puanım iyi olmasına rağmen malesef alımlardan yararlanamadım. Bu yüzücü olaydan dolayı devletten ümidimi kestim.

 2. ALeyna

  Nisan 26, 2016 at 12:47 pm

  Memur atamaları 97bin kişiden biri olduğum için çok mutluyum. Atanamayan arkadaşlara şimdiden bol şans.

 3. Alice

  Nisan 26, 2016 at 12:47 pm

  Atamalarda hile ve illegal hizmetlerin olduğunu düşünmekteyim. Puanımın yüksek olmasına rağmen atama alamadım ve bir daha başvuru yapmayı düşünmüyorum.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir