2015 Yılında En Çok Konut Yatırımı Kazandırdı


2015 yılının sona ermesi ile beraber gözler 2015 yılının en yüksek getiri sağlayan yatırım araçları listesine yöneldi. 2015 yılında yatırımcısını en çok sevindiren yatırım araçları dolar ve konut yatırımı oldu. Yapılan istatistiksel çalışmalar ile beraber konut yatırımı yapmayı tercih eden kişilerin nerede ise yüzde 25 getiri elde ettiği gözlemlenirken aynı zamanda konutu kiraya veren kişiler bu değer artışının yanı sıra kira geliri de elde etmiş oldu.

Bazı bölgelerde konut fiyatları gelen Suriyeli mülteciler nedeni ile rekor oranda artarken aynı zamanda kira fiyatları da rekor seviyelerde yükseldi. İstanbul’un çoğu bölgesinde kiralık ev bulunamazken yine satılık evler de artan fiyatlara rağmen deyim yerindeyse peynir ekmek gibi kapışıldı. Emlak yatırımı 2015 yılında en çok kazandıran yatırım olurken konut yatırımını dolar yatırımı takip etti.

Bu sene oldukça dalgalı bir seyir izleyen altın yatırımı ise yine de yatırımcısını zarara uğratmadı ve yılı yüzde 11 getiri ile kapadı. Yani altının uzun vadeli bir yatırım aracı olduğunu unutmayan, düşen fiyatlarla rağmen altınını elinde tutmayı tercih eden yatırımcılar yüzde 11 getiri elde etmeyi başardı. Orta Doğu ülkeleri arasında yaşanan gerilimin her geçen gün artması ile beraber 2016 yılının ilk günlerinde altın fiyatları ülkemizde yukarı yönlü hareket etmeyi sürdürürken uzmanlar elinde altını olan kişilere yine de beklemeleri yönünde telkinde bulunmayı sürdürdü. 2016 konut yatırımı önerileri ise gelişmekte olan bölgeler ve şehirlerden konut alınması yönünde…

3 Yorum

 1. İbram

  Nisan 26, 2016 at 12:59 pm

  Her zaman böyledir aslında konut en çok kazandıran imkanlardandır. Hiç kimse konutlarından dolayı zarar ettiğini bugüne kadar duymadık.

 2. Alihsan

  Nisan 26, 2016 at 1:00 pm

  2015 yılında konut kredisi faizleri düştüğünden dolayı ve vade oranlarının arttığından dolayı bir çok insan konut kredisi sayesinde konut sahibi olup yatırımlarını doğru bir şekilde yapmıştır.

 3. Ahsen

  Nisan 26, 2016 at 1:01 pm

  Konut ve iş yeri her zaman kesintisiz kar ettirebilir. Doğru yapacağınız bir konut yatırımınız size her zaman paranızı katlamanıza yardımcı olacaktır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir