18 Yaşından Küçükler İçin Kredi Kartı Var Mı?


Her geçen gün daha fazla kişi tarafından kullanılan ödeme yöntemi olarak öne çıkan kredi kartı gençler tarafından da yoğun ilgi görüyor. Ancak gençlerin alışveriş tutkuları ve henüz ödeme düzenlerini tam olarak oturtamamaları nedeni ile kredi kartı sahibi olmaları hem aileleri tarafından hem de bankalar tarafından pek tercih edilmiyor.

Üniversite öğrencileri ya da ailelerinden uzak yaşayan 18 yaş altı gençler için ise kredi kartı bir istekten ziyade bir ihtiyaç olarak görülmektedir. Bu nedenle 18 yaşından küçükler için kredi kartı veren bankalar bulunmaktadır. Bunlardan ilki ve en çok tercih edileni hiç kuşkusuz Akbank Neo Kredi kartı ürünüdür. Akbank neo kart olarak bilinen ürün hem bankamatik kartı hem de kredi kartı özelliğine sahip bulunmakla beraber gençler için pek çok etkinlikte indirim gibi avantajlar da sağlamaktadır.

Yine Ziraat Bankası genç kart ürünü de gençlere yönelik olarak geliştirilen ve belirli bir bakiye sınırlaması olan özel kredi kartıdır. Bu kartın bir diğer özelliği ise üniversite bursu alan gençlerin bursları yatırılana kadar nakit avans çekebilmelerine olanak sağlanmasıdır. Gençlere kredi kartı veren pek çok banka bulunmakla beraber bu bankaların en önem verdikleri konu ailelerin kefaleti ve izni ile kart limitlerinin son derece düşük tutulmasıdır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir